چرا هرچی میکارم سبز نمیشه؟

چرا هرچی میکارم سبز نمیشه؟

سوالی که خیلی از اطرافیان می پرسند یا شنیدن این جمله من که هرچی میکارم سبز نمیشه!!! ببینید به طور خلاصه سبز شدن و جوانه زنی به چند عامل بستگی دارد که در این مقاله به ان می پردازیم.

1.خاک مناسب:خاک مناسب رو میتونید از فروشگاه اینترنتی پاسارگاد کشت تهیه کنید.

2.نور کافی: به طور میانگین برای جوانه زنی روزی شش ساعت افتاب مستقیم لازم است.

3.بذر با کیفیت:دقت کنید بذر مورد نظر باید از بهترین واریته ها انتخاب شود و حتما تاریخ تولید و انقضا داشته و دارای قوه نامیه بالا باشد.(جهت خرید انلاین بذر کلیک کنید.)

4.نحوه کاشت:به طور کلی هنگام کاشت بذر باید به اندازه ضخامت خود بذر بر روی ان خاک یا کود بریزید یادتان باشد همان طور که گندم ها را برای سبزه عید در پارچه نمناک قرار میدهیم بذر باید در خاک به خوبی قرارداده شود پس اگر بذر را کاشتید و هنگام ابیاری دیدید که بذر ها با جریان اب جابجا می شوند بدانید اشتباه کرده اید متذکر می شویم به اندازه ضخامت خود بذر بر روی ان خاک بریزید.

5.نحوه ابیاری:ابیاری اول بلافاصله پس از کاشت بذرها می باشد به صورتی که به اندازه یک بند انگشت اب بالای سطح خاک بیاید دقت کنید ابیاری با فشار قوی باعث میشود بذرها از زیر خاک بیرون بیایند.ابیاری دوم سه الی چهار روز بعد میباشد.توجه کنید بعضی از بذرها زود سبز و بعضی دیگر دیرسبز می باشند هنگامی که بذر جوانه زد ابیاری های بعدی طبق نحوه ای که بر روی محصولات درج شده است ادامه پیدا میکند.

دسته بندی ها مراحل بعد از كاشت,مراحل قبل از کاشت

برچسب ها : ,,,,

عنوان تعداد دیدگاه ها

  1. سلام .من بذر ريحان را تقريبا ١٥ اسفند كاشتم اما هموز سبز نشده . در صورتي كه از همين بذر پارسال اوايل تابستان كاشتم ٢٠ روز بعد سبز شد. چرا؟؟

    پاسخ

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما نزد ما محفوظ می ماند

لطفا اطلاعات خود را کامل وارد نمایید